PRZEPROWADZANIE EKSPERTYZ Firma DRY-ART obok prowadzania prac związanych z osuszaniem budynków w swojej działalności zajmuje się również przeprowadzaniem ekspertyz. Jesteśmy w stanie przeprowadzić dla Państwa ekspertyzy zalaniowe do towarzystw ubezpieczeniowych, łącznie z badaniami termowizyjnymi. Specjalnie dla Państwa przeprowadzimy pomiar wilgotności wraz z jego raportem oraz analizą. Sporządzamy:
  • Ekspertyzy wilgotności ścian i posadzek
  • Ekspertyzy do towarzystw ubezpieczeniowych
  • Badania termowizyjne
  • Pomiary wilgotności

Wykrywanie wycieków wody — Kraków

Niekontrolowany wyciek wody może spowodować poważne szkody w nieruchomościach. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o wynajmie bądź zakupie lokalu warto skorzystać z ekspertyzy wilgotności ścian i posadzek. Badanie kamerą termowizyjną pomoże szybko, a zarazem precyzyjnie zlokalizować jakiekolwiek kłopotliwe miejsca jeszcze przed wyciekiem, pozwalając wprowadzić niezbędne kroki naprawcze. Warto jednak pamiętać, że o ile można zawczasu zadbać o kondycję instalacji hydraulicznej czy systemu odpływowego, trudno mówić o pełnym zabezpieczeniu przed powodzią lub zalaniem mieszkania przez sąsiada.

Ekspresowa lokalizacja wycieków wody

Zamieszkujesz Kraków bądź okolicę? Szukasz sprawdzonej firmy specjalizującej się w przygotowywaniu ekspertyz wilgotności ścian i posadzek? Jesteś w dobrym miejscu! Lokalizacja przecieków, badania kamerą termowizyjną czy też tworzenie raportów dla towarzystw ubezpieczeniowych to tylko część realizowanych przez nas usług. Wieloletnie doświadczenie w branży, a także potrzeba ciągłego doskonalenia się pozwalają nam wykorzystywać w pracy zaawansowane technologie i metody. Dzięki nim możemy nie tylko identyfikować źródła wycieków, ale oceniać też ich wpływ na strukturę budynków. Ponadto dają nam one możliwość kompleksowej analizy, co pozwala proponować efektywne rozwiązania naprawcze.

Jak wygląda wykrywanie wycieków wody?

Pierwszym krokiem jest inspekcja wizualna, która daje szansę lokalizować ewidentne oznaki wycieku — plamy wilgoci, ślady wody czy zacieki na ścianach, sufitach lub podłogach. Choć jest to jedynie wstępna ocena, daje już pewien obraz stanu danej nieruchomości. Następnie sięgamy po cały arsenał specjalistycznych metod i technik inspekcyjnych. Prowadzimy badania kamerą termowizyjną, korzystamy z akustycznego lokalizowania wycieków czy też badań ciśnieniowych. Dzięki zaawansowanym technologiom jesteśmy w stanie lokalizować nawet niewidoczne wycieki, a zarazem precyzyjnie określać ich rozmiar i intensywność.

Wyciek zlokalizowany, co teraz?

Kiedy już zbierzemy informację na temat przecieków w danej nieruchomości, możemy przystąpić do analizy przyczyn. Kontrola stanu izolacji termicznej, ocena skuteczności systemów odprowadzania wody, identyfikacja nieszczelności w instalacjach hydraulicznych czy też sprawdzenie kondensacji powstającej na skutek różnic temperatur to tylko niektóre z aspektów, które przychodzi nam rozważyć. Mając zebranych już sporo informacji, dokonujemy oceny skutków wilgoci dla struktury budynku, zwracając uwagę zwłaszcza na potencjalne uszkodzenia konstrukcyjne oraz powstawanie pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

DRY-ART — ekspertyzy wilgotności na terenie Krakowa i nie tylko

Cały proces lokalizacji wycieków wody pozwala nam tworzyć obszerne analizy i raporty zawierające szczegółowy opis problemów wraz z ich przyczynami oraz ewentualnymi zaleceniami naprawczymi. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Z przyjemnością zajmiemy się przeprowadzeniem ekspertyzy wilgotności, korzystając przy tym wyłącznie z najnowocześniejszych i sprawdzonych metod.

Lokalizacja wycieków wody: Kraków

O ile nieruchomość jest ubezpieczona od różnych zdarzeń losowych, w przypadku zalania właścicielowi przysługuje wypłacenie odszkodowania na pokrycie kosztów osuszania i naprawy. Procedura jednak do łatwych nie należy, a wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają szczegółowego udokumentowania szkody w celu dokonania wyceny jej likwidacji. Z tego względu na terenie Krakowa przeprowadzamy specjalistyczne ekspertyzy zalaniowe łącznie z badaniami kamerą termowizyjną, a także pomiarem wilgotności i szczegółowym raportem. Ubezpieczyciele wymagają tego z kilku przyczyn:
  • określenie zakresu szkód spowodowanych zalaniem. Raport zawierający badania termowizyjne, pomiary wilgotności i inne szczegółowe informacje pomaga określić, jakie elementy budynku lub mienia zostały zniszczone oraz jaki jest stopień uszkodzeń;
  • firmy ubezpieczeniowe w ten sposób chronią swoje interesy przed nadużyciami, chcąc upewnić się, że szkody były rzeczywiście spowodowane zalaniem, a nie innymi czynnikami lub celowym działaniem,
  • badania termowizyjne i pomiary wilgotności pomagają dokładnie określić zakres oraz głębokość uszkodzeń. To z kolei pozwala na oszacowanie rzeczywistych kosztów naprawy i przywrócenia obiektu do stanu przed zalaniem,
  • weryfikacja zgodności roszczeń z treścią polisy ubezpieczeniowej — ubezpieczyciel będzie chciał upewnić się, że szkoda nie podlega wyłączeniom od odpowiedzialności. Kompleksowa dokumentacja z ekspertyzy przyspiesza proces rozpatrywania roszczeń;
  • niepodważalne dowody stanowiące podstawę do negocjacji w przypadku, jeśli ubezpieczyciel wypłaci zaniżoną kwotę odszkodowania. Wówczas w toku postępowania sądowego dokumentacja będzie kluczowym dowodem w sprawie, a osoba poszkodowana uzyska wyższe świadczenie pozwalające całkowicie opłacić likwidację szkody.
Lokalizacja przecieków poprzez badanie kamerą termowizyjną to niezawodna metoda, dzięki której można nie tylko skutecznie zbadać, skąd pochodzi wyciek wody, ale też ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania od ubezpieczyciela. Zapraszamy do współpracy na terenie Krakowa — zajmiemy się przygotowaniem szczegółowego raportu z ekspertyzy zalaniowej.

Sprawdź nasze inne usługi: